Asset Publisher Asset Publisher

II Edycja Święta Lasów Milickich „Las.Knieja.Dziczyzna 2018”

W dniu 22 września br. lasy wchodzące w skład Nadleśnictwa Milicz po raz kolejny obchodziły swoje święto. „Las.Knieja.Dziczyzna 2018” to kontynuacja zeszłorocznej edycji wydarzenia mającego na celu promowanie kompleksów leśnych, przybliżenie codziennej pracy leśników, działalności myśliwskiej oraz rozpowszechnianie i zachęcanie do konsumpcji dziczyzny wśród społeczeństwa.

W dniu 22 września br. lasy wchodzące w skład Nadleśnictwa Milicz po raz kolejny obchodziły swoje święto. „Las.Knieja.Dziczyzna 2018” to kontynuacja zeszłorocznej edycji wydarzenia mającego na celu promowanie kompleksów leśnych, przybliżenie codziennej pracy leśników, działalności myśliwskiej oraz rozpowszechnianie i zachęcanie do konsumpcji dziczyzny wśród społeczeństwa.Tegoroczne obchody rozpoczęto uroczystą mszą świętą hubertowską w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu przy akompaniamencie Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Akord Lasu” z Wrocławia. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz ulicami miasta, który kierował wszystkich obecnych na teren przy Technikum Leśnym w Miliczu, gdzie odbywała się dalsza część imprezy. Na przybyłych gości czekał już Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pan Paweł Górski, który po przemówieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz, pana Janusza Łabudy w kilku słowach skierowanych do zaproszonych gości jak i wszystkich obecnych oficjalnie otworzył II edycję Święta Lasów Milickich „Las.Knieja.Dziczyzna 2018”. W tym roku na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, w tym m.in.: prezentacja ptaków drapieżnych, pokaz mody myśliwskiej, pokaz drwali, występy uczniów z milickich szkół, konkursy wiedzy myśliwskiej, prezentacja sygnalistów, lekcje edukacyjne, dmuchańce dla dzieci, stoiska degustacyjne promujące wszystko to, co dobre z lasu i wiele innych. W budynku Technikum Leśnego czekała nie lada gratka dla wszystkich miłośników myślistwa i nie tylko, a mianowicie ekspozycja wspaniałych i okazałych trofeów prezentowanych przez zaproszone koła łowieckie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim miłośnikom przyrody i Lasów Milickich za tak liczne przybycie i spędzenie czasu na wspólnych rozmowach o dobrach płynących z obcowania z Matką Naturą. Już teraz zapraszamy za rok, kiedy to znów będzie okazja do wspólnego świętowania J

Darz Bór!


divisions-and-others
Znalezione obrazy dla zapytania lgw nadlesnictwo milicz

Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

Asset Publisher Asset Publisher