Obiekty edukacyjne

W celu lepszego zapoznania się z lasami i przyrodą nadleśnictwa przygotowano na jego terenie ścieżki przyrodnicze.

Oferta edukacyjna

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych okolic i zapoznania się z przebiegami ścieżek dydaktycznych. Zorganizowane grupy, po uzgodnieniu terminu, mogą zwiedzać ścieżki z leśnikiem-przewodnikiem.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

"1000 drzew na minutę" - młode pokolenie posadziło las.

"1000 drzew na minutę" - młode pokolenie posadziło las.

W ramach prowadzonej obecnie przez Lasy Państwowe akcji pod hasłem "1000 drzew na minutę" uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki z terenu powiatu milickiego posadzili wspólnie nowy las. Sadzenie sosny odbywało się w dniach 13.04 oraz 16.04 na terenie Leśnictwa Rakłowice pod bacznym okiem Leśniczego, pana Sebastiana Rybki, Zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz ds. zagospodarowania lasu, pana Tomasza Kowalskiego a także innych pracowników Nadleśnictwa Milicz. Swoją obecnością zaszczycił nas także Nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz, pan Janusz Łabuda, który spędził z dziećmi kilka chwil na rozmowie i wspólnej zabawie. W sumie około 300 uczestników sadzenia poznało sposób, w jaki należy obchodzić się z sadzonkami oraz jak prawidłowo umieścić je w ziemi. Po ciężkiej ale jakże przyjemnej pracy przyszedł czas na chwilę odpoczynku przy ognisku, gdzie obecni na sadzeniu mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami. Na zakończenie wspólnej akcji każdy uczestnik otrzymał sadzonkę, którą zabrał do domu oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wydarzeniu Warto dodać, że podczas dwóch dni na powierzchni 1 ha zasadzono ok. 8000 sadzonek :) Gratulacje wyniku! Młode pokolenie dało z siebie wszystko :)

W ramach prowadzonej obecnie przez Lasy Państwowe akcji pod hasłem "1000 drzew na minutę" uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki z terenu powiatu milickiego posadzili wspólnie nowy las. Sadzenie sosny odbywało się w dniach 13.04 oraz 16.04 na terenie Leśnictwa Rakłowice pod bacznym okiem Leśniczego, pana Sebastiana Rybki, Zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz ds. zagospodarowania lasu, pana Tomasza Kowalskiego a także innych pracowników Nadleśnictwa Milicz. Swoją obecnością zaszczycił nas także Nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz, pan Janusz Łabuda, który spędził z dziećmi kilka chwil na rozmowie i wspólnej zabawie. W sumie około 300 uczestników sadzenia poznało sposób, w jaki należy obchodzić się z sadzonkami oraz jak prawidłowo umieścić je w ziemi. Po ciężkiej ale jakże przyjemnej pracy przyszedł czas na chwilę odpoczynku przy ognisku, gdzie obecni na sadzeniu mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami. Na zakończenie wspólnej akcji każdy uczestnik otrzymał sadzonkę, którą zabrał do domu oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wydarzeniu  Warto dodać, że podczas dwóch dni na powierzchni 1 ha zasadzono ok. 8000 sadzonek :) Gratulacje wyniku! Młode pokolenie dało z siebie wszystko :)