Położenie

Nadleśnictwo Milicz jest jednym z trzydziestu trzech nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Nadleśnictwo jest położone na terenie województwa dolnośląskiego.

Historia

Nadleśnictwo Milicz zostało utworzone 29 grudnia1977r. z połączenia byłych nadleśnictw Milicz, Cieszków i Kubryk.

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Przedstawiciele Nadleśnictwa Milicz na targach MSP – EXPO w Lohr nad Menem

Przedstawiciele Nadleśnictwa Milicz na targach MSP – EXPO w Lohr nad Menem

W dniach 29.09. – 3.10. br. pięcioro pracowników Nadleśnictwa Milicz z panem Nadleśniczym Januszem Łabudą oraz Zastępcą Nadleśniczego panem Tomaszem Kowalskim na czele przebywało na targach MSP – Expo 2018 w Lohr nad Menem.

W dniach 29.09. – 3.10. br. pięcioro pracowników Nadleśnictwa Milicz z panem Nadleśniczym Januszem Łabudą oraz Zastępcą Nadleśniczego panem Tomaszem Kowalskim na czele przebywało na targach MSP – Expo 2018 w Lohr nad Menem. Podczas jubileuszowej – 40 już edycji wydarzenia oddelegowani przedstawiciele milickiego nadleśnictwa przekazywali wiedzę i informowali naszych zachodnich sąsiadów o prowadzonych właśnie w Lasach Państwowych projektach rozwojowych, w tym głównie o Leśnych Gospodarstwach Węglowych. Na stoisku Nadleśnictwa Milicz nie brakowało wielu atrakcji związanych z edukacją przyrodniczo – leśną. Każdy, kto odwiedził nasz namiot mógł zaczerpnąć informacji o sytuacji lasów w Polsce, zwierzynie leśnej, miał możliwość rozpoznawania gatunków drzew a dla dzieci powstał kącik zabaw, gdzie najmłodsi wykonywali prace techniczno – plastyczne z przygotowanych darów lasu. Ogromne zainteresowanie ze strony odwiedzających targi wzbudziła promocja wyrobów z dziczyzny pochodzącej z milickich lasów. Mieszkańcy Lohr nad Menem a także wielu turystów spoza miasta chwaliło polskie wyroby i doceniło ich wyborny smak. Nie brakowało wielu ciepłych słów oraz interesujących rozmów również z naszymi rodakami, którzy także zaglądali do naszego namiotu. Tegoroczne targi kładły duży nacisk na promowanie drewna, lasów i wszelkich dóbr, które z niego pochodzą. W jednej z hal targowych można było podziwiać wystawę pod hasłem „Sztuka i las” (Wald und Kunst). Dzięki uprzejmości Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie mogliśmy zaprezentować dzieła sztuki wykonane z elementów lasu lub tworzone pod jego natchnieniem. Wiele osób było zachwyconych pracami i pytało, gdzie można zobaczyć więcej tego typu „perełek”. Nie brakowało koneserów, którzy najchętniej wykupiliby wszystkie przywiezione przez nas eksponaty J

Bardzo ważnym aspektem tegorocznych targów było podtrzymanie ponad dwudziestoletniej współpracy partnerskiej miast Milicz i Lohr nad Menem. Dzięki ogromnej gościnności oraz życzliwości ze strony zarządu tamtejszych terenów leśnych, przede wszystkim pana Bernharda Rückerta oraz jego pracowników, mogliśmy współuczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu a także poznać zasady funkcjonowania i realizacji zadań w Lasach Bawarskich. 

Serdeczne podziękowania kierujemy także w stronę pani Leokadii Franz, która trzymała pieczę nad wspólnym przedsięwzięciem i opiekowała się nami podczas całego pobytu w niezwykłej, malowniczej miejscowości jaką jest Lohr nad Menem.

Mamy nadzieję, że już  niedługo my będziemy mogli gościć w Miliczu i Nadleśnictwie Milicz naszych przyjaciół i dalej pielęgnować relacje partnerskie.

Darz Bór!

Weidmannsheil!