Wydawca treści Wydawca treści

OCHRONA LASU

Wiedza o procesach zachodzących w przyrodzie i kontrola stanu środowiska leśnego pozwalają leśnikom na wczesną diagnozę zagrożeń, mogących wpłynąć negatywnie na stan lasu. Każdego roku podejmują oni działania mające na celu zachowanie trwałości lasu i zwiększenie jego naturalnej odporności na czynniki szkodotwórcze.

Zagrożenia dzieli się na trzy grupy:

•biotyczne - działania wynikające z wpływu organizmów żywych na środowisko (np. szkodliwe owady, grzyby patogeniczne, ssaki roślinożerne);

•abiotyczne - działania wynikające z wpływu czynników nieożywionych środowiska, na których powstanie człowiek z reguły nie ma wpływu i może tylko usuwać ich skutki; ekstremalne zjawiska atmosferyczne (np. silne wiatry, śnieg, ulewne deszcze, wysokie i niskie temperatury);

•antropogeniczne – wywołane przez człowieka (np. pożary, zanieczyszczenia przemysłowe, zaśmiecanie lasu).

Przeczytaj więcej o ochronie lasu


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zniesienie okresowego wejścia do lasu.

Zniesienie okresowego wejścia do lasu.

W dniu 16 kwietnia 2018 roku Nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz wydał decyzję dotyczącą zniesienia okresowego zakazu wejścia do lasu wprowadzonego dnia 16.10.2017 r.

W dniu 16 kwietnia 2018 roku Nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz wydał decyzję dotyczącą zniesienia okresowego zakazu wejścia do lasu wprowadzonego dnia 06.10.2017 r.