Wydawca treści Wydawca treści

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż drewna odbiorcom detalicznym.

Pierwszą osobą do kontaktu w sprawie sprzedaży detalicznej jest leśniczy. To on, jako osoba sprawująca nadzór nad danym leśnictwem jest najlepiej zorientowany w zakresie posiadanego stanu drewna, a także planowanych cięć. Telefony, adresy znajdują się w zakładce „KONTAKT – leśnictwa".

Zakupu drewna można dokonać na dwa sposoby:

1. Drewno pozyskane bez kosztów (PBK, czyli tzw. samowyrób) – oznacza możliwość nabycia drewna po niższej cenie pod warunkiem jego samodzielnego przygotowania. W tym przypadku możliwe do pozyskania sortymenty są ograniczone do:

  • drewna małowymiarowego, czyli gałęzi (M) oraz
  • opału, czyli grubizny z drzew leżących (S4).

Aby uzyskać zezwolenie na samowyrób należy zgłosić się do miejscowego leśniczego, który wyznaczy powierzchnię, zapozna z zasadami postępowania oraz wystawi zezwolenie na pozyskanie drewna samowyrobem. Prowadzenie prac bez ważnego dokumentu jest nielegalne.

2. Drewno pozyskane kosztem Skarbu Państwa (PKS). W ten sposób można zakupić drewno wyrobione w wałkach o długości 1.2 m lub 2.4 m i ułożone w stosy przy leśnej drodze wywozowej. Transport i załadunek odbywa się kosztem i staraniem kupującego.

 
 
 
 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Narada dotycząca ochrony p-poż.

Narada dotycząca ochrony p-poż.

W dniu 16.03.2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu odbyła się narada dotycząca ochrony przeciwpożarowej w lasach.

W dniu 16.03.2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu odbyła się narada dotycząca ochrony przeciwpożarowej w lasach.

Naradę rozpoczął komendant PSP w Miliczu  st. kpt. Tomasz Kopeć oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz  Janusz Łabuda. Przedstawiciele KP PSP kpt. Dominik Kucharski, kpt. Artur Rutkowski oraz         st. kpt. Krzysztof Dobroszczyk omówili min .: obowiązujące przepisy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zakres pionu kontrolno-rozpoznawczego, procedurę przyjęcia zgłoszenia, dysponowania środkami Państwowej Straży Pożarnej podczas pożarów lasu.

Przedstawione także zostały aspekty związane z zadaniami Kierującego Działaniami Ratowniczymi podczas pożaru lasu, min. rola, siły, środki oraz obowiązujące prawo. Zastępca Nadleśniczego                Tomasz Kowalski oraz specjalista Służby Leśnej Bartłomiej Dec  omówili zadania związane  z ochroną przeciwpożarową w Nadleśnictwie Milicz. W drugiej części narady odbył się pokaz sprzętu będącego w dyspozycji KP PSP w Miliczu min. służący do gaszenia pożarów lasów   oraz prezentacja komory ćwiczeniowej AUER.