Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Sprawdzili swoją wiedzę przyrodniczo - leśną

Sprawdzili swoją wiedzę przyrodniczo - leśną

8 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Cieszkowie odbył się konkurs wiedzy o lesie i przyrodzie "Chronimy las", nad którym jak co roku patronat objęło Nadleśnictwo Milicz.

8 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Cieszkowie odbył się konkurs wiedzy o lesie i przyrodzie "Chronimy las", nad którym jak co roku patronat objęło Nadleśnictwo Milicz. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach - szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z 20 pytaniami, zarówno otwartymi jak i zamkniętymi, dotyczącymi zagadnień przyrodniczo - leśnych. Łącznie w obu kategoriach można było zdobyć 36 punktów a do konkursu przystąpiło 43 uczniów. Bardzo miło nam jest ogłosić listę laureatów, którą publikujemy poniżej: Kategoria Szkoła Podstawowa: 1. Miejsce - Julia Jakubowska 2. Miejsce - Natalia Przewoźna - Mikołaj Żyto 3. Miejsce - Marcel Mujta - Maciej Wysogląd - Łucja Gremblewska Kategoria Gimnazjum: 1. Miejsce - Aleksandra Dwojak 2. Miejsce - Iga Maciejak - Wiktoria Piekło 3. Miejsce - Katarzyna Trafankowska - Zuzanna Piotrowska - Marlena Michalska Serdecznie gratulujemy!